• Príbeh hudby

• 15.02.2024 sme sa už tretí raz zúčastnili streamovania koncertu "Príbeh hudby" na tému: Ako vznikla SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA. Trochu vážnej hudby nezaškodí. O rok sa tešíme opäť!

• Karneval

• ...9.2.2024- to bola poriadna paráda!!! Zábava ako svet!!! Ďakujeme každému, kto prišiel: rodičom, že zabezpečili pre svoje deti masky, rozvojovému tímu za pomoc pri zdobení sály, obliekaní detí do masiek a za chutné domáce šišky. Vďaka patrí aj p.starostovi za financovanie lekvárových pampúšikov! Ďakujem aj pani učiteľkám za prípravu programu. Verím, že sme už po takej tancovačke naozaj odohnali zimu a čakáme teplučkú JAR.

• Vianočné trhy

• Dňa 9.dec

2023 sme mali vianočné trhy, kde sme vďaka šikovným a ochotným pedagógom a mamičkám(oteckom) vyzbierali 201,65€. Chcem vyjadriť úprimné ďakujem všetkým, ktorí sa pričinili a všetkým, ktorí sa zastavili pri našom stánku a tak svojím nákupom podporili našu školu. Výnos použijeme na koncoročný školský výlet.

• Bubnovačka 2023

• Už tretí rok sa zapájame do akivity "Bubnovačka -Aby bolo deti lepšie počuť"- pod zášitou p.prezidentky Zuzany Čaputovej. 20.nov.2023 sme aj my vyšli do ulíc. Táto akcia má  symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a otvoriť v spoločnosti tému včasnej prevencie. Ochrániť sa pred ním môžeme len spoločným úsilím, rovnako, ako pred každým násilím.S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa nás predsa netýka.

• Oslavy sv. Martina- pyžamové párty

• Toto sme tu ešte nemali! Prvýkrát sme oslavovali sviatky sv. Martina lampionovým sprievodom. Trochu nám popršalo, ale nedali sme si pokaziť naše plány. Pochod s lampiónmi po obci končil pyžamovými oslavami v budove školy. Nočný pobyt v škole, súťaže, aktivity, diskotéka a plno maškŕt! Ďakujeme všetkým, ktorí sa pričinili o to, aby sa táto akcia tak dobre vydarila!

• Pasovanie prváčikov

• Koncom októbra 2023 sme konečne mohli prijaťmedzi seba našich nových spolužiakov prvého ročníka ako právoplatných členov cechu žiakov ZŠ Gemerská Hôrka. Dobre sme sa zabavili, prváčikovia zvládli všetky výzvy. Vitajte medzi nami!

• Október - mesiac úcty voči starším

• 13.októbra 2023 sme mali tú česť rozveseliť svojim kultúrnym programom starších obyvateľov našej obce a takýmto spôsobom sme mohli vyjadriť úctu voči nim. Pripravili sme im aj peknú pohľadnicu, aby si na nás spomenuli, keď na ňu pohliadnu.

• Divadlo "SPOZAVOZA"- Zabudnuté ropzprávky

• Školský rok 2023/24 sme začali kultúrnym zážitkom. 8.9.2023 sme v kultúrnom dome obce Gemerská Hôrka      v spoločnosti žiakov ZŠ Gemerská Hôrka-Alapiskola Gömörhorka a detí MŠ užili predstavenie divadla SpozaVoza. Pripomenuli nám zabudnuté rozprávky bratov Grimmovcov. Po predtsavení nám pripravili aj zaujímavý workshop. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

• 14. máj patrí tent rok všetkým mamičkám. V areáli našej Základnej školy sme túto druhú májovú nedeľu oslavovali naše mamičky spolu. Okrem srdečne nacvičovaného a odohratého programu našich žiakov nám prišli uobiť dobrú náladu aj bratia Balogovci z kapely "Family Band" z Rimavskej Soboty. Za pohostenie ďakujeme p. starostovi Gejzovi Milkovi, ktorý zafinancoval občerstvenie pre mamičky, detičky a hostí.

Ešte raz prajeme všetkym mamičkám, babičkám všetko najlepšie k ich sviatku. Vašu lásku, oddanosť a obetovosť si naozaj vážime. Pevne veríme, že ste si tento deň užili a bol pre Vás plný lásky, smiechu, radosti a ostane milou spomienkou.

• Preventívne aktivity CPPPaP RV

• 12. a 17. 05.2023 nám spestrila aj Mgr. Mirka Banďošová z CPPaP RV. Svojou návštevou obohatila žiakov preventívnymi aktivitami na rôzne témy. Žiaci boli aktívny a pekne sa do aktivít zapájali, čím rozvíjali aj svoju spoluprácu a súčinnosť. Tetu Mirku ešte netrpezlivo očakávame v júni/2023.

• "Rómske rozprávky" od divadla SpozaVoza

• 12.05.2023 nám obohatilo deň divadelné predstavenie "Rómske rozprávky" v podaní divadla SpozaVoza. Divadlo SpozaVoza je profesionálnym nezávislým divadlom, ktoré bolo založené v roku 2012 absolventami Katedry bábkarskej tvorby VŠMU. Tvorivý tím tvoria etablovaní umelci, pedagógovia, dramatoterapeuti a študenti umeleckých odborov. Divadlo sa nám všetkým páčilo. Všetci sme sa zasmiali, zabavili a o čom si aj poučili. Tešíme sa na ich predstavenie v septembri 2023!!!

• Preventívne aktivity v spolupráci s PZ v Plešivci

• Oslovili sme PZ SR v Plešivci so žiadosťou o preventívne aktivity v tematikách: záškoláctvo, šikanovanie a bezpečnosť na cestách. Sú to aktuálne témy, ktoré sa našich žiakov v mnohom dotýkajú. 19.04.2023 sa naši žiaci zážitkovo mohli oboznámiť s podrobnosťami spomínaných tém. Veľmi ich to bavilo! Ďakujeme príslušníkovi PZ SR Plešivec npor. Mgr. Kuchtovi za ľudský a profesionálny prístup a tešíme sa na spoluprácu aj v budúcnosti!

• Zápis do 1. ročníka

• 13.04.2023 sa konal v našej škole zápis do 1.ročníka na šk.r. 2023/24. Veľmi sme sa na nové tváričky tešili. Ďakujeme rodičom, ktorí vložili do našich rúk dôveru a prišli si svoje dieťa zapísať do našej školy! Sľubujeme, že to neuľutujete! Veď vieme si oceniť pozitíva, ktoré prináša  škola v mieste bydliska z psychohygienickej stránky a aj zo stránky pohodlia rodiča a aj dieťaťa. Tešíme sa na stretnutie v septembri 2024!

• Návšteva knižnice v Rožňave

• V mesiaci marec sme chceli navštíviť knižnicu a podarilo sa nám to 5.04.2023. Ďakujeme pani knihovníčkam za pekne a užitočne strávený deň. Tešíme sa na ďalšie stretnutie!

• DOD

• Dňa 3.04.2023 sme otvorili naše vráta pre všetkých, ktorí sä zvedaví, ako prebieha vyučovanie a život na našej škole. Mali sme vzorové hodiny a ukázali sme naše priestory. Ďakujeme každému, kto nás poctil svojou návštevou.