• Preventívne programy v spolupráci s CPPPaP v RV

• 1.apríla 2022 nás navštívila zamestnankyňa CPPaP RV, teta Mirka, ktorá zaujímavými aktivitami, rozhovormi a hrami priblížila našim žiakom tému "Šikanovanie" a "Kyberšikana". Preventívne programy slúžia na to, aby sme predchádzali negatívnym veciam, aby sa nám neprihodili nepríjemné veci. Ďakujeme za interaktívnu prednášku a tešíme sa na opätovné stretnutie!

• Karneval 2022

• 18.02.2022 sme mali na škole kareval. Rozlúčili sme sa so zimou a tancom sme sa pokúšali privábiť jar. Dúfame, že sa nám to podarilo. Zábava to bola ale superná!!!

• Dom tradícií v Gemerskej Hôrke

• 21.10.2021 patril tradíciám. Vďaka Annamárii Giczei sme mohli navštíviť "Dom tradícií" v Gemerskej Hôrke a mohli sme si pozrieť ako vyzeral život našich predkov, ktorí tu žili pred viac ako 100 rokmi. Dom tradícií vyzerá ako malé múzeum a touto cestou by sme chceli poďakovať jeho tvorcom za kvalitnú prácu a vynaloženú námahu pri jeho rekonštrukcii. Neviem, či si vieme uvedomiť akú veľkú hodnotu má takýto domček a že pre jeho návštevu nemusíme cestovať kilometre, lebo ho máme v mieste bydliska. Zapísali sme sa aj do knihy návštev:).

• Náučný chodník krasových javov "Slovenského krasu " v Gemerskej Hôrke

• 20.10.2021 sme za doprovodu p. Zuzky Tömölovej prešli náučný chodník krasových javov Slovenského krasu v Gemerskej Hôrke, ktorý má vchod nad turistickou ubytovňou "Sklaná ruža". Bolo to veľmi príjemné popoludnie, strávené v prírode. Boli sme statoční a vyšli sme po náročnom teréne na najvyššie 359 m položené miesto Gemerskej Hôrky odkiaľ sme mali nádherný výhľad. Ďakujeme p. Tömölovej za tento krásny zážitok a prajeme každému, aby častejšie trávili svoj voľný čas v prírode a aby spoznali takéto krásne kúty nášho malebného Slovenska!

• Rozlúčka štvrtákov

• 30.06.2021 sa posledný krát mohli poprechádzať v priestoroch našej školy naši lúčiaci sa štvrtáci. Rozlúčka bola dojemná. Pani triedna učiteľka Mgr. Dominika Solejová sa so svojimi žiakmi rozlúčila prekrásnym rozlúčkovým príhovorom. Bolo a bude nám za Vami smutno. Spomínajte na nás len v dobrom. Prajeme Vám vo vašej novej škole veľa úspechov a buďte svorní!

• Školský výlet do turistickej ubytovne v Stránskej

• Takto nám bolo parádne na školskom výlete. Konečne, že sme mohli niekam vyraziť!!! Bolo tam Covid-bezpečne, kúpalisko separé, len pre našu uzavretú skupinku. Šikovné pani učiteľky maľovali žiakm na tvár. Ďakujeme majiteľke Evičke Szilassiovej za všetko! Síce sme sa všetci poriadne opálili :)... bolo fajn!

• Baníctvo a geológia- Banícke múzeum v Rožňave

• Vrúcna vďaka Mgr. Gabike Badin za vzácnu návštevu. Spolupráca s "Baníckym múzeom v Rožňave" pre našu školu vždy znamená krásne prežitý deň. Vypočuli sme si prednášku s prezentáciou o baníctve, spojenú s videom o živote baníkov v minulosti. Následne sme boli rozdelení do troch skupín, kde jedna skupina ryžovala zlato-dostali sme aj diplom zlatokopa, druhá skupina skladala puzzle minerálov a tretia sledovala mikroskopom rôzne minerálne kamene. Všetci sme si vyrobili počas spoločnej tvorivej dielne výtvor "vrstvenie zeme", ktoré môžete v tejto galérii fotografií aj vidieť.

• Príbeh hudby- "OPERA LETÍ"

• Dňa 7.6.2021 sme mali v našej škole operu! Vďaka "Bratislavskému chlapčenskému zboru" sme sa mohli zoznámiť s operou a operetou z iného uhla pohľadu. Bolo to zaujímavé!

• 1.JÚN DEŇ DETÍ

• Aj takto sa dá osláviť MDD: 1.júna nás ministerstvo školstva v spolupráci s ministerstvom kukltúry prekvapili darčekom, online sme mohli sledovať divadelné predstavenie "Mechúrik Košťúrik" v podaní známych slovenských hercov. Poobede sme pokračovali s oslavou na školskom dvore: súťažili sme na multifunkčnom ihrisku a v altánku sme mali detskú diskotéku. Bola to veľká zábava!!!

• DEŇ DETÍ 2021

• Konečne sa vraciame do starých koľají! Aj Deň detí sme už oslávili, aj keď trochu s predstihom. V spolupráci s MŠ Gemerská Hôrka, vďaka organizátorkým schopnostiam pani riaditeľky Ildikó Drenkovej, sa nám podarila takáto super zábava! Všetci sa výborne zabavili, zaspievali, zatancovali a veľa-veľa nasmiali.