• Bubnovačka 2023

• Už tretí rok sa zapájame do akivity "Bubnovačka -Aby bolo deti lepšie počuť"- pod zášitou p.prezidentky Zuzany Čaputovej. 20.nov.2023 sme aj my vyšli do ulíc. Táto akcia má  symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a otvoriť v spoločnosti tému včasnej prevencie. Ochrániť sa pred ním môžeme len spoločným úsilím, rovnako, ako pred každým násilím.S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa nás predsa netýka.

• Oslavy sv. Martina- pyžamové párty

• Toto sme tu ešte nemali! Prvýkrát sme oslavovali sviatky sv. Martina lampionovým sprievodom. Trochu nám popršalo, ale nedali sme si pokaziť naše plány. Pochod s lampiónmi po obci končil pyžamovými oslavami v budove školy. Nočný pobyt v škole, súťaže, aktivity, diskotéka a plno maškŕt! Ďakujeme všetkým, ktorí sa pričinili o to, aby sa táto akcia tak dobre vydarila!

• Pasovanie prváčikov

• Koncom októbra 2023 sme konečne mohli prijaťmedzi seba našich nových spolužiakov prvého ročníka ako právoplatných členov cechu žiakov ZŠ Gemerská Hôrka. Dobre sme sa zabavili, prváčikovia zvládli všetky výzvy. Vitajte medzi nami!

• Október - mesiac úcty voči starším

• 13.októbra 2023 sme mali tú česť rozveseliť svojim kultúrnym programom starších obyvateľov našej obce a takýmto spôsobom sme mohli vyjadriť úctu voči nim. Pripravili sme im aj peknú pohľadnicu, aby si na nás spomenuli, keď na ňu pohliadnu.

• Divadlo "SPOZAVOZA"- Zabudnuté ropzprávky

• Školský rok 2023/24 sme začali kultúrnym zážitkom. 8.9.2023 sme v kultúrnom dome obce Gemerská Hôrka      v spoločnosti žiakov ZŠ Gemerská Hôrka-Alapiskola Gömörhorka a detí MŠ užili predstavenie divadla SpozaVoza. Pripomenuli nám zabudnuté rozprávky bratov Grimmovcov. Po predtsavení nám pripravili aj zaujímavý workshop. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!